Świeca sojowa POMARAŃCZA BERGAMOTKA

Świeca sojowa POMARAŃCZA BERGAMOTKA

Emholandia: 50 punktów

Cena brutto:

39,90 

Na stanie

SKU: ŚWPB Tag:
Pojemność:
100 ml
Czas palenia:
ok. 25 h
Polska manufaktura,
Ręcznie wykonane z dbałością o detale.

Podstawowe informacje o produkcie:

 

Naturalny surowiec: 100 % wosk sojowy

Waga zalewu: ok. 98 gram

Całkowita waga produktu: ok. 230 gram

Wymiary świecy: 65 x 60 x 60 mm

EKO knot: bez rdzenia i szkodliwych dodatków (nie kopci),

Maksymalny czas palenia bez przerwy: 3 godziny

 

Świeca sojowa POMARAŃCZA BERGAMOTKA  – to kolejna świeca z serii: cytrusowe szaleństwo. Jako połącznie odmian pomarańczowych esencji tworzy czystą pomarańczową słodycz.

 

Zapach — bergamotka pomarańcza

 

Połączenie słodkiej pomarańczy i pomarańczy bergamoty tworzy słodko-cytrusową bombę. Ze względu na szeroki wachlarz napojów, soków, a nawet słodkich dobroci, jakie znajdujemy na sklepowych półkach, ten zapach kojarzy nam się właśnie z takimi świeżymi smakami. Świeca sojowa bergamota pomarańcza to właśnie odzwierciedlenie połączenia wszystkich “żółtopomarańczowych smaków”. Dlatego po powąchaniu tej świecy na myśl, przychodzi nam coś, co kojarzy się z jakimiś znajomymi nam smakami z dzieciństwa i nie tylko.


Świeca sojowa bergamotka pomarańcza

 

Bergamotka jest to tak naprawdę pomarańcza bergamotka, mówi się, że jest to połączenie pomarańczy z cytryną. Ten gatunek rośliny uprawiany jest głównie we Włoszech i nie jest popularnym owocem sprowadzanym na polski rynek, dlatego dla wielu osób roślina ta,  to zagadka i znana jest tylko jako dodatek w kosmetyce bądź perfumiarstwie.

Jest to intrygujący zielony owoc, a wyglądem przypomina bardziej limonkę. Natomiast jeśli chodzi o zapach to mówi się, że jest to połączenie kwaskowatej cytryny z gorzką pomarańczą. Świeca pomarańcza bergamotka to bardzo esencjonalna świeca, która z pewnością spodoba się większości. Jest dosyć uniwersalna, dlatego idealnie sprawdzi się jako prezent. Idealny upominek dla miłośników cytrusów bądź też zwolenników słodkich zapachów.

 

Energetyzująca świeca sojowa

 

Zapach bergamotki w połączeniu z pomarańczą to prawdziwa cytrusowa słodycz. Te nuty zapachowe są niezwykle energetyzujące, a ich świeżość pobudza do działania. Dlatego świeca sojowa pomarańcza bergamotka ma powierzone ciche zadanie — dodawać energii i napełniać pozytywnymi myślami podczas codziennych domowych chwil.

 

Historia zapachu

 

Jeśli chodzi o tą kompozycję, głównym “prowodyrem” była moja mama i jej zamiłowanie do cytrusów. W moim rodzinnym domu do kominka zapachowego mama zawsze dodawała bergamotowe olejki. Święta wypełnione pomarańczami nie tylko w prostej formie na stole, ale również jako pomarańczowo-goździkowe dekoracje i nieodłączna ozdoba świątecznego stołu — suszone plasterki. Dom wypełniony był cytrusowymi zapachami. Nie wspominając o perfumach i innych zapachowych dodatkach. Dlatego od razu rozpoczynając świeczkową historię, wiedziałam, że cytrusowa bomba musi się pojawić, a na jej czele musi stać właśnie bergamota.

 

Tag: