Dlaczego EMHO? 

Dlaczego taka nazwa ? Dlaczego emho – dlaczego takie rzeczy, taka branża i dlaczego to jest to miejsce i czas. Trochę przybliżę Wam czym się kieruje i odpowiem na te wszystkie pytania dlaczego.

Zacznę od tego, że Emho to Polska manufaktura specjalizująca się we własnoręcznym tworzeniu dodatków do domu. Jeśli chodzi o proces twórczy i produkcyjny to staramy się nie zaczynać bez dobrej energii i dobrej muzyki. Takie dwa małe postanowienia, których staram się pilnować. Wierzę, że można przekazywać dobre emocje przez rzeczy i wole dzielić się z Wami dobrem niżeli frustracją i negatywnymi myślami. Jeśli chodzi o świece sojowe to jest taki początek a zarazem baza Emho, a wszystko ze względu na miłość do zapachów a raczej swego rodzaju obsesję na ten temat. Spójność i holistyczne podejście pełni tutaj bardzo kluczową rolę, wszystko tworzone jest w zgodzie ze mną, od procesu dlaczego taki produkt, czego mi brakuje i czego używam na codzień, takie rzeczy, które dopełniają moje miejsce na ziemi i są bardzo przyjemnym dodatkiem wprawiającym w dobre samopoczucie.

Czym kierowałam się przy wyborze nazwy? 

Przyszedł moment, że trzeba było sobie zadać to pytanie, czym mam się kierować? Moja intuicja od razu podpowiedziała mi, że musi to być jedno słowo, bez określonego znaczenia, a tak na prawdę z dużym znaczeniem, ale stworzonym w sposób nieoczywisty. No i tu zaczęły się schody, to jednak nie jest taka prosta sprawa i dużo prostsze byłoby utworzenie zlepku znaczących słów/określeń, które od razu wskażą czym się zajmuję i co można tutaj znaleźć. Nie mogłam jednak pójść na skróty, pokusa stworzenia swojego zlepku liter była na tyle silna, że powstało właśnie Emho. Krótkie, brzmiące i „miękkie” – to jest to czego szukałam. 

Dlaczego nazwa Emho? Jak powstała nazwa?

Po licznych godzinach łączenia liter, cyfr i zlepków słów tak aby dopracować do perfekcji powstało zupełnie przypadkowo Emho. Prototypów było wiele, jednak to jakoś juz tak pozostało w mojej głowie i nie chciało wyjść. Samo brzmienie Emho jest otoczone takim ciepłem i miękkością, od razu wiedziałam, że to jest właśnie to słowo. 

Ideologię mogę dać temu przepiękną, pod tytułem bo kocham… moją pasją jest.. dlatego..  jednak najpierw powstało zupełnie przypadkowo Emho, a później ideologia a raczej cała masa ideologii, które okazały się ze wpasowują się w punkt. Czy to przypadek zlepku liter? Na to pytanie juz nie jestem w stanie odpowiedzieć. 

Wydaje mi się, że świadomość i intuicja zrobiła swoje i mimo przypadkowemu zlepkowi liter umysł podpowiadał mi kilka kluczowych słów – między innymi od imienia EMilia, albo od bardzo ważnym słowem jakim są EMocje, aż do ukochanego stylu i  klimatu boHO albo i przytulnego najważniejszego miejsca na ziemi jakim jest dom w jeżyku angielskim HOme. Home – emho jakieś powiązanie ewidentnie tutaj jest. Dlatego wydaje mi się, że to jest klucz całej nazwy. Od pomysłów, chmury wyrażeń i słów jakie są dla mnie ważne a nawet i wartości jakimi się kieruję, umysł sam połączył literki i słowo emho zabrzmiało i zagrało mi w sercu bardzo mocno. 

Nazwa marki – nadanie ideologi

Jak wspomniałam powyżej, można powiedzieć, że intuicja i szósty zmysł sam podpowiedział mi nazwę, a teraz bawię się tymi literkami nadając głębszego sensu i połączeniem słów które chodzą mi po głowie w raz z nazwą Emho. 

Tak więc zupełnie bez spięcia, na luzie, bawię się znaczeniem Emho, tym samym rozszyfrowując dlaczego intuicja podpowiedziała mi to słowo. Z zamiłowania do takich słownych zabaw, można rozłożyć emho na kilka różnych znaczeń. 

EM(ocje) + (bo)HO 

E – emocje, energia, entuzjazm, empatia.

M – miłość, momenty, minimalizm, magia.

H – humor, holizm, harmonia.

O – otulić, optymizm, ostoja, obecność.

I to bardziej modne i „zagramaniczne” podejście, które myśle, że też gdzieś poplątało się po mojej głowie i słowo HOME (eng. Dom) 

EM(otions) HO(me)

EMHO, Emho, emho..

Dlaczego małe litery? Wielkie litery wskazywałyby jedynie na pierwsze listery słów opisującego całe emho, a tak w rzeczywistości nie jest. Taki zabieg też wizualnie miałyby na celu krzykliwy wydziwięk i wielką chęć zaznaczenia „ to jest EMHO” a to nie o to mi chodziło. Cała nazwa złożona jest z małych liter, tak aby nie rzucała się bardzo wo oczy była częścią a zarazem estetycznym elementem całego „tutejszego” świata. Z resztą co tu dużo mówić, to jest takie małe moje emho 🙂

Podsumowując, dużo znaczeń, różne wymiary i całkiem zabawna historia powstająca od tej drugiej strony. Jako, że Emho ukierunkowane jest na deko, aranżacje wnętrz i naturalne rozwiązania nazwa określa wiele emocji i słów. Dla mnie Emho to połączenie ukochanego stylu boho, domu, ciepła wnętrz, domowej magii i dużo dobrych i optymistyczno-pozytywnych emocji.


Tagi: fabryka świec,