Kominek zapachowy – moc zapachów

Małe ceramiczne naczynko, kryje w sobie ogromną magię. Niepozorny wygląd, minimalistyczny design a jest w stanie odmienić całą przestrzeń i wpłynąć na nasz nastrój. Poznaj określenie kominek zapachowy i ciesz się pełnią zapachu w swoim pomieszczeniu. Zapraszam do przeczytania mojego wpisu.


Kominek zapachowy — co to takiego?

Kominek zapachowy to nic innego jak naczynko, za pomocą którego możemy zmienić atmosferę, ale też odbiór naszego domu. Wystarczy jedynie wosk zapachowy i podgrzewacz. Dwa elementy, dzięki którym dzieje się magia. Kominek ma tą tają wiedzę i umiejętności, wie jak działać, aby aromaty wydobywały się delikatnie, otulając każdy zakamarek wnętrza.


Jak kominki do wosku pomagają zrelaksować się po całym dniu?


Zapachy mają bardzo duży wpływ na nasze samopoczucie. Dzięki nim możemy czuć się zrelaksowani, a także wypoczęci. Pod koniec długiego i pracowitego dnia, często nie myślimy o niczym innym jak o błogim relaksie. Świetnym towarzyszem odprężających momentów są kominki do wosku, dzięki którym otoczy Cię błogi stan relaksu i spokoju. Za sprawą delikatnych aromatów, jesteś w stanie bardzo skutecznie wyciszyć się, a także uspokoić. Praktyki wyciszające i relaksujące możesz stosować wieczorami, a także w ciągu popołudniowego relaksu.


Kominek zapachowy — aromaterapia


Czym w zasadzie jest słynna aromaterapia? Aromaterapia to forma medycyny alternatywnej — w bardzo uproszczonej wersji to nic innego jak — przez nos do zdrowia. Generalnie aromaterapia działa na zmysły i ciało, najczęściej wykonywane zabiegi aromaterapeutyczne to masaż olejkami, kąpiel w wannie również z dodatkiem olejków oraz inhalacja. Należy jednak pamiętać, że skupiając się na prozdrowotnym działaniu, należy używać olejków eterycznych ze sprawdzonego źródła. Ogólnie aromaterapia działa bardzo kojąco i chodzi o umysł. To właśnie dzięki zapachom, nasza głowa odpoczywa. Przy użyciu kominka zapachowego jesteśmy w stanie niskim kosztem stworzyć swój własny aromaterapeutyczny rytuał, który niezwykle nas odpręży i na pewno będzie przyjemnym czasem w ciągu dnia.


Woski zapachowe i olejki do kominków


Do miseczki kominka przeznaczone są specjalne woski zapachowe, które zawierają odpowiednią ilość olejków. Wosk sojowy znacznie dłużej się topi i ulatnia do powietrza niż woda, dzięki czemu jedna kostka jest bardzo wydajna. Do miseczki kominka możesz również nalać wodę i dodać odrobinę swojego ulubionego olejku. Pamiętaj, aby tylko nie przesadzić z ilością. W tym przypadku mniej znaczy lepiej, a nawet i zdrowiej. Jeśli zdecydujesz się jednak na wosk, pamiętaj, aby nie dolewać do niego wody. Na rynku znajdziesz wiele wosków do kominków, jednak warto zwrócić uwagę do dokładnie kryje w sobie taka mieszanka. W przypadku wosków parafinowych zdecydowanie lepszą opcją jest jednak woda z połączeniem olejku niż wosk. O przeważających zaletach wosku sojowego nad woskiem parafinowym już powstał artykuł, dlatego, jeśli jeszcze się zastanawiasz serdecznie zachęcam do przeczytania tego wpisu.


Tagi: kominek do aromaterapii,