Lampiony ozdobne w stylu BOHO

Lampiony ozdobne to nie tylko źródło przyjemnego, ciepłego światła (pozwalającego na stworzenie doskonałego wieczornego nastroju), ale również ozdoba mogąca mieć sporą wartość estetyczną. Nic więc dziwnego, że ten rodzaj szklanych naczyń bywa rozmaicie stylizowany. Mnogość opcji niekiedy okazuje się wręcz przytłaczająca, zaś w przypadku podejmowania prób zaaranżowania własnego wnętrza, warto zwrócić uwagę i sprecyzować styl w jakim chcemy urządzić nasze miejsce na ziemi. Jeżeli chcemy, żeby nasze lampiony tworzyły niezwykły klimat w eksluzywnym wydaniu, a jednocześnie współtworzyły przyjazną przestrzeń relaksu i spotkań towarzyskich, ozdoby będące połączeniem szklanych naczyń i makramy, okażą się trafnym wyborem. 

To swoiste połączenie wyplatanych ze sznurka ozdób ze standardowymi szklanymi naczyniami, które mają stanowić źródło nastrojowych świateł. Lampiony makramowe idealnie sprawdzą się na tarasie jak i wewnątrz domu każdego entuzjasty boho wnętrz (jak również – mając na uwadze kryteria pozwalające dane miejsce nazywać tarasem – ,,boho przestrzeni przydomowych”).

Czym są lampiony w stylu boho?

Sam styl niewątpliwie kojarzy się z wygodą, naturalnością, a także swobodą i niepowtarzalnym charakterem (nie bez powodu nazywany jest ,,stylem wolnych dusz”). Takie aranżacyjne nieskrępowanie pozwala na tworzenie przestrzeni nie tylko unikatowych pod względem estetycznym, ale również przytulnych i mających niezwykle osobisty charakter. Nie bez znaczenia jest tu właśnie ciepłe światło świecy, którego podtrzymywanie ,,w warunkach kontrolowanych” gwarantuje zakup lampionu. Okalająca naczynie makrama gwarantuje interesujące kształt cieni rzucanych przez światło, a nastrój danego miejsca potęgowany jest jego fantazyjnym rozproszeniem. Lampiony makramowe mogą więc współtworzyć przestrzenie o naprawdę unikatowym klimacie, a także stanowić ciekawy element rustykalny w miejscu całościowo zaaranżowanym zgodnie ze standardami typowymi dla innego stylu.

 

Lampiony ozdobne jako dodatek tworzący nastrój spotkań okolicznościowych

Obecnie obserwujemy rosnącą popularność organizowania wydarzeń utrzymanych w określonej estetyce. Mowa tu przede wszystkim o weselach tematycznych, które w ostatnich latach stają się coraz bardziej powszechne. Jeżeli tematem zabawy weselnej jest styl boho, a część przyjęcia (lub też całe przyjęcie) odbywa się na zewnątrz, lampiony makramowe idealnie sprawdzą się w roli estetycznego oraz pasującego do wybranej tematyki i stylu dodatku. Ciepłe światło zawsze będzie wpływało pozytywnie na nastrój przyjęcia (miejmy również na uwadze istotną rolę wszelkich elementów pozornie niepozornych!).

 Lampiony ozdobne są jednak rozwiązaniem o znacznie szerszym zastosowaniu – jako rodzaj ,,nastrojowego uzupełnienia” sprawdzą się niezależnie od charakteru imprezy, zatem bez względu na to, czy organizujemy wesele, czy kameralne spotkanie w gronie przyjaciół, warto zadbać o to, by znalazły się na naszym tarasie czy też pomieszczeniu gdzie organizujemy spotkanie.

Lampiony makramowe nadają również przestrzeni rustykalnego charakteru. Dzięki temu pozwalają na stworzenie domowej i przytulnej atmosfery. Niekiedy drobny dodatek może przekładać się na lepsze samopoczucie oraz wzrost zadowolenia z zaaranżowanej przez siebie przestrzeni. Tego rodzaju ozdoby są również ekologiczne – w ich skład wchodzi szkło (które stosunkowo łatwo poddać procesowi recyklingu) oraz makramowa obręcz wykonana z plecionego bawełnianego sznurka.

 

Lampiony ozdobne – zalety:

– względy estetyczne (element współtworzący nastrój danej przestrzeni),

– źródło łagodnego światła (świecy, również świecy typu tealight),

– dopełnienie stylu w jakim dana przestrzeń została zaaranżowana, 

– uniwersalna składowa atmosfery spotkań towarzyskich/ momentów przeznaczonych wyłącznie     na cele relaksu. 

Dobre strony lampionów makramowych:

– harmonijny dodatek współtworzący przestrzeń aranżowaną w stylu boho,

– element o rustykalnym charakterze, 

– ozdoba pozwalająca stworzyć przytulną, domową atmosferę, 

– element nadający przestrzeni interesującego charakteru (poprzez unikatowe rozproszenie cieni wywoływane przez oplatającą lampion makramę). 


Tagi: ozdoby boho,