Okadzanie białą szałwią – Jak to robić?

Biała szałwia jest ziołem oczyszczającym nie tylko aurę ludzi, ale także pomieszczeń i przedmiotów. To roślina niezwykle aromatyczna o cudownej błękitno- szarej barwie. Jest sposobem na to, aby pozbyć się negatywnej energii i emocji, z tego względu znalazła zastosowanie w magicznych rytuałach. W jaki sposób przeprowadzić okadzanie białą szałwią, aby odmienić atmosferę w naszym mieszkaniu i pozbyć się złych energii?

Okadzanie białą szałwią – Rzeczy, jakie potrzebujemy do magicznego rytuału.

• Biała szałwia w postaci pęczku lub liści
• Spodek na popiół
• Zapałki albo zapalniczka
• Świeca

Okadzanie białą szałwią – krok po kroku.

1. Najpierw należy posprzątać cały dom. Pamiętajmy, że bałagan nie służy dobrej energii. Czystość pozwoli na lepsze przepływ dobrych fal.

2. Następnie zamykamy okna.

3. Kolejnym krokiem, jaki musimy wykonać, jest położenie świeczki w głównym punkcie pokoju.

4. Próbujemy się na chwilę wyciszyć i skupiamy całą swoją uwagę na szałwii oraz wizualizujemy sobie przepływ energii. Niezwykle ważna w całym magicznym rytuale jest intencja!

5. Zapalamy świeczkę, po czym odpalamy od niej białą szałwię. Powinna się ona jedynie dymić, dlatego ogień po chwili zdmuchujemy.

6. Nad spodkiem trzymamy szałwię, wachlując ją delikatnie, po to, aby dym mógł roznieść się po całym mieszkaniu. Możemy także wykonywać ruchy okrężne szałwią, uważając przy tym, aby popiół z niej lądował na spodek.

7. Okadzanie białą szałwią powinniśmy zacząć od drzwi wejściowych, kierując się w lewą stronę. Jeśli mieszkamy w domu, zaczynamy od piwnicy, przechodząc wszystkie następne pomieszczenia, rytuał kończąc na strychu.

8. Mieszkanie okadzamy, wykonując przy każdej ścianie 3 koła w lewą stronę, pamiętając o powtarzaniu cały czas naszej intencji. Pamiętajmy, że rytuał nie da zadowalających efektów, jeśli będziemy prosić jedynie o wyzbycie się całej negatywnej energii z mieszkania, ważne jest również zaproszenie tej pozytywnej. Tylko wtedy nasze mieszkanie będzie całkowicie oczyszczone i będzie panowała w nim dobra atmosfera. Bez tego możemy odczuwać w pomieszczeniach pustkę, po czym zawitają w niej znowu te negatywne emocje. Oczyszczając przestrzeń, musimy ją wypełnić pozytywną energią, nie ma na to jednej sprawdzonej formuły, którą powinniśmy wymawiać. Musimy więc pamiętać o oczyszczaniu i wypełnianiu miejsc, ciepłą i dobrą energią, wypraszająć złe myśli i złe czerwone energie.

9. W tracie okadzania uważajmy, aby popiół nie spadł czasem na podłogę. Po przejściu przez wszystkie pomieszczenia wracamy do drzwi wejściowych i odkładamy szałwię na spodek.

10. Czekamy, aż zioło zgaśnie i ostygnie. Postarajmy się, aby ten rytuał był wykonany ze wdzięcznością i ogromnym skupieniem.

11. Otwieramy okna i wietrzymy mieszkanie.

12. Weź prysznic i skup się również na pozbyciu złych emocji ze swojego ciała. To pozwoli na zakończenie rytuału oczyszczania do końca.

13. Jeśli czujemy niedosyt i wewnętrzny niepokój zakop białą szałwię daleko od domu z intencją i pozostaw całą złą energię w tym jednym miejscu. Pozwól na odejście wszystkich złych myśli i niepokoju.

Zobacz także: Jak palić świece sojową? 

Okadzanie białą szałwią pozwala na całkowitą zmianę atmosfery panującej w domu. Ten magiczny rytuał powoduje przywołanie pozytywnej energii, o którą warto zadbać, aby była jak najdłużej w naszym mieszkaniu. Wszelkie negatywne emocje możemy spalać od razu, poprzez korzystanie ze świec. Okadzanie białą szałwią możemy wykonywać dowolną ilość razy. Dzięki niej będziemy czuć się lepiej w naszym domu i otaczać nas będą jedynie dobre i pozytywne emocje.


Tagi: naturalne kadzidła,