Świeca sojowa – Dlaczego warto? Zalety świec sojowych

Powszechnym składnikiem w produkcji świec jest parafina, ale coraz popularniejszym jej zamiennikiem na rynku jest wosk sojowy. Chociaż świece wykonane z wosku sojowego wyglądają i pachną podobnie do ich parafinowych odpowiedników, mają wyraźne zalety, których z pewnością nie da się zignorować. Przekonajmy się, dlaczego warto je stosować. Zapraszam do sprawdzenia wpisu, gdzie głównym tematem będzie świeca sojowa. 

Naturalny i ekologiczny wosk

Świece sojowe są wytwarzane z nasion soi, które są naturalnym, odnawialnym źródłem, podczas gdy świece parafinowe są wytwarzane z ropy naftowej. Składnik ten nie tylko jest nieodnawialnym źródłem, ale też zawiera substancje rakotwórcze niebezpieczne dla naszego zdrowia. Używanie świec wykonanych z soi wspiera rolnictwo i rolników, umożliwiając im zarabianie pieniędzy i rozwijanie swojej działalności.

 Świeca sojowa to zdrowsza alternatywa

Podczas palenia świec parafinowych możemy często zauważyć sadzę, która unosi się w powietrzu. Sadza zawiera aż 11 toksyn, w tym dwa czynniki rakotwórcze: toluen i benzen. Cząsteczki te są małe, dzięki czemu łatwiej dostają się do płuc i mogą powodować u nas problemy z oddychaniem. Wielu z nas zauważyło też u siebie bóle głowy wywołane paleniem świec na bazie parafiny. Świeca sojowa, w przeciwieństwie do tradycyjnych świec parafinowych pali nie uwalniając toksyn do powietrza. Zapewnia to przede wszystkim lepszą jego jakość i wyklucza problem czyszczenia sadzy pozostawionej na ścianach i meblach.

Dłuższa przyjemność

Kto z nas nie lubi zrelaksować się przy blasku świecy? Jednak świece z parafiny palą się krótko i przyjemność kończy się przez to tak szybko! Świece sojowe mogą palić się nawet do 50% dłużej niż świece parafinowe ze względu na niższą temperaturę topnienia. Odpowiednie palenie świec sprawia, że spalanie jest równomierne, minimalizując ilości niespalonego wosku pozostawionego na ściankach słoika. Są też wydajne i zmniejszają ilość odpadów, bo nie musimy ich kupować tak często, jak to się dzieje w przypadku świec z parafiny. Choć cena świecy na bazie soi wydaje się wysoka, to w rzeczywistości dłuższy czas spalania oznacza rzadsze zakupy i dłuższą przyjemność z zapachowych doznań.

Lepszy zapach

Świeczki wykonane przy użyciu soi mają silniejszy i przyjemniejszy aromat. Ze względu na niższą temperaturę topnienia wosku sojowego wokół samego knota świecy gromadzi się większa ilość ciekłego wosku. To właśnie z tego ciekłego wosku i samego knota olejki wyparowują do atmosfery. Dodatkowo wosk sojowy jest bezwonny, dzięki temu zapach świec sojowych roznoszący się po wnętrzu jest intensywniejszy i przyjemniejszy, a to razem z wolnym spalaniem równa się naszemu dłuższemu relaksowi przy klimatycznym płomyczku. W dodatku aromat świec z soi jest wyjątkowo czysty i wyraźny, a to wszystko dzięki czystemu spalaniu się samej świeczki. Inaczej rzecz ma się w przypadku świec z parafiny – ich zapach jest ograniczony, a w wielu przypadkach nawet słaby oraz mało wydajny.

Świeca sojowa = Łatwe czyszczenie

Ci z nas, którzy mieli kiedyś przyjemność czyszczenia wosku z zalanej powierzchni, doskonale będą wiedzieli, jak zbawienną właściwością jest łatwość w czyszczeniu świec na bazie soi. Rozlany wosk parafinowy jest prawdziwym wyzwaniem dla wszystkich sprzątających, tymczasem wosk sojowy zmyć można bez problemów za pomocą wody i mydła. Dzieje się tak, ponieważ wosk jest biodegradowalny i nawet przy ulubionej bluzce zmycie go jest dużo prostsze.
Chociaż wosk parafinowy na pierwszy rzut oka wydaje się bardziej opłacalną alternatywą, dobrym pomysłem jest rozważenie zakupu do domu wyjątkowej świecy sojowej. Nie tylko jest ona ekologicznym i zdrowym wyborem, ale także pozwoli Ci na dłuższy, kojący relaks i wyjątkowe zapachowe doznania.

Dziękuję za przeczytanie mojego wpisu. Zachęcam do sprawdzenia moich innych publikacji oraz zerknięcia na moje sojowe cudeńka w kategorii świece sojowe.


Tagi: zapachowa świeca sojowa,