Świece ozdobne jako element wystroju przytulnego wnętrza

Sposób aranżacji naszego wnętrza musi być przede wszystkim odpowiedni dla nas samych. Poczucie bezpieczeństwa, komfortu oraz ciepła, to kwestia bardzo indywidualna, więc jak projektować wnętrza, które będą żyć? Zagospodarowanie własnej przestrzeni jest sprawą fundamentalną względem naszego samopoczucia. Jedni posiadają chęć do zmian, które mają odbywać się co jakiś czas, a drudzy do statycznego wyglądu swojej przestrzeni. Zapraszamy do sprawdzenia naszego artykułu, gdzie poruszymy wątek odnoszący się do tego, jaki wpływ mają świece ozdobne w naszej przestrzeni oraz jak myśleć o swojej domowej aranżacji w sposób bezpieczny i relaksujący.

 
 

Świeca ozdobna w salonie jako ciepły punkt otulający myśli.

 
 

Określenie, że salon jest sercem domu, jest w bardzo dużej mierze prawdziwe. Większość ludzi wraz ze swoimi rodzinami właśnie tam spędza najwięcej czasu. Co ma w sobie takiego salon? Na pewno coś, na czym można usiąść, ale też przestrzeń, która zaaranżowana jest w zgodzie z komfortem jego domowników.

Świeca ozdobna w salonie

Przystępując jednak do interpretacji takiej przestrzeni, możemy w niej wyróżnić również fakt, że to właśnie w salonie szukamy miejsca na odpoczynek wieczorami lub w ciągu dnia. Ulubiona herbata, w zimniejsze wieczory ciepły koc i do tego wszystkiego można dobrać sobie do kompletu wypoczynek z obecnością skupionego, pomarańczowego płomyczka, który dodatkowo rozgrzewa zapach, aby nadać całości wyjątkowego klimatu.

 
 

Świeca ozdobna w salonie to właśnie ten skupiający wszystko w jedną całość element, który wbrew swoim niepozornym rozmiarom, ma ogromne znaczenie względem naszego samopoczucia. Odpoczynek ze świecą jest najzwyczajniej w świecie miły. Połączenie tańczącego płomyczka z ulatniającym się zapachem jest zestawieniem o stabilnym i kojącym aspekcie emocjonalnym. Pomyśl jak w całym Twoim salonie, może cieszyć oko świeca w ozdobnej, kolorowej osłonce. Mała rzecz, a potrafi oderwać nasze myśli od codzienności, relaksując przy tym samym zmysł wzroku oraz węchu.

 
 

Pamiętaj, że świece z wyjątkiem zapachu możesz wybierać na podstawie koloru jej opakowania. Białe świece ozdobne, to oczywiście absolutny klasyk, jednak świece ozdobne w szkle to połączenie wcześniej wspominanej klasyki z nutką nowoczesności, która potrafi wpasować się w każdą przestrzeń.

 
 
 

Świeca ozdobna do łazienki jako relaksująca, pachnącą i praktyczna dekoracja

 

Obecność świec zapachowych w łazience to nie jest niecodzienny widok. Ich lokalizacja wcale nie jest przypadkowa. Świeca ozdobna w łazience to przecież idealny element dopełniający wieczorną pielęgnację, który potrafi zadbać o nasze zmysły i oddać nam nasze ulubione aromaty. Czy można wyobrazić sobie lepszy sposób na wieczorny relaks, szczególnie po ciężkim i może dodatkowy zimnym dniu niż nasz wieczorny rytuał przy świecach?

 

 

Świeca ozdobna w łazience

 

 

Świece ozdobne na Boże Narodzenie, to również idealny pomysł na dopełnienie wnętrza

 

Okres świąteczny bardzo często zestawiany jest z kolorem czerwonym, złotym, pomarańczowym, zielonym oraz białym. Każdy niezbędny element przytulnych i idealnych Świąt, gdzieś znajduje swoje odwzorowanie w tych wcześniej wymienionych kolorach. Ciepła atmosfera, życzliwość, przytulność wnętrza oraz wesołe światełka, to dla wielu niezbędnik prawdziwie świątecznej aranżacji. Co by było, gdyby jednym z tych światełek, była świeca ozdobna na Boże Narodzenie?

 

Świece ozdobne na Boże Narodzenie

Wszystko jest oczywiście kwestią indywidualną, jednak gorąca kąpiel w towarzystwie ozdobnych świec oraz naszej ulubionej muzyki relaksacyjnej, może być wyjątkowo kojącą formą relaksu, która odpręży wszystkie nasze zmysły.

Spersonalizowane dodatki, to przecież idealny pomysł oddający mnogość oraz potrzebę wyjątkowej okazji. Odpowiednio dobrany kolor świecy ozdobnej w zależności od naszego pomysłu na wystrój wnętrza, będzie wspaniałym i funkcjonalnym dodatkiem naszego otoczenia, który otuli nas swoich ciepłym płomieniem oraz w przypadku zapachowych świec ozdobnych przepięknym, świątecznym aromatem.
Jednym słowem tańczący płomyczek świecy pasuje do świątecznego horyzontu.

 

Świece sojowe jako wyjątkowe źródło światła na naszym stole

 

Wyobraź sobie, że spędzasz czas ze swoją rodziną lub przyjaciółmi na długich, wieczornych rozmowach. Pijecie herbatę, śmiejecie się oraz wspominacie historie ze swojego życia. Atmosfera malowana jest słowem, a to wszystko z dodatkiem ciepłego płomienia świecy, która znajduje się na stole. Wszystko w towarzystwie żywego ognia nabiera zupełnie innego, niepowtarzalnego koloru, który nadaje całości jeszcze większej wagi poczucia bezpieczeństwa i przyjemności. Świeca ozdobna przecież nie zawsze musi być tylko dodatkiem i elementem, który nie pełni żadnej funkcji. Rozmowy przy świecach, to według nas doskonały pomysł na zaciśnięcie więzi oraz pobudzenia naszych wspomnień. Postaw świecę w centrum i buduj atmosferę rozmowy w jej towarzystwie.

 

Intymna i przytulna atmosfera w sypialni w towarzystwie świecy

 

Czasami miewamy takie dni, że jedyne, o czym marzymy to położyć się do łóżka pod ciepłą, ciężką kołdrą i obejrzeć ulubiony serial z poczuciem, że jesteśmy bezpieczni i niezależni względem otaczającego nas świata i jego codziennych wydarzeń. Rytuału budowy naszego „schronienia” może dopełnić wyjątkowa, idealna dla nas i spersonalizowana pod nasze potrzeby zapachowa świeca sojowa. Aromat unoszący się w naszej sypialni za jej sprawą pozwoli nam na wypełnienie naszego bezpiecznego wnętrza kojącym zapachem wybranej przez nas kompozycji, a pomarańczowe światło przebijające się przez mrok wieczoru, zrelaksuje nasze zmysły oraz ukoi nasze zmęczone oczy.

Pomyśl o świeczce do sypialni, tylko pamiętaj, żeby palić ją odpowiedzialnie – Sprawdź jak palić świecę sojową

 

Kojące myśli i wystrój naszego wnętrza, to podstawa do dobrego samopoczucia

 

Dom tworzą ludzie i chyba właśnie taką głęboką myślą chcielibyśmy zakończyć ten wpis względem aranżacji wnętrz oraz wykorzystani do ich dopełnienia świec ozdobnych. Wszystko, co nas otacza ma dla nas jakiś ładunek emocjonalny, więc interpretacja tego wszystkiego zależy w większości przypadków od naszej interpretacji oraz od tego, czy odpowiednio pod swoje potrzeby dostosowaliśmy elementy naszej codzienności.

Życzymy ciepłych i relaksujących chwil
Manufaktura świeczek sojowych EMHO


Tagi: emho,