Z czego są zrobione świece do masażu? Właściwości i skład.
Jesienna szaruga, zimowy wieczór, a może dzień pełen stresów? Każdego z nas przygniata czasem codzienność i chcielibyśmy uciec gdzieś, gdzie jest ciepło, i schować się przed całym światem. W sumie, dlaczego by tego nie zrobić? Domowe zacisze wydaje się do tego idealne. A kiedy dodamy do niego kilka umilających akcentów, może okazać się, że w sumie nie jest tak źle. Jednym z nich mogą stać się masaże z wykorzystaniem wosku. Zwykłe masaże oczywiście też, ale tym razem chodzi jednak o szczególny rodzaj masażu – masażu świecą sojową. Dlaczego szczególny? Przeczytaj i się przekonaj!
Ukojenie w czasie zmian
Jeszcze chwilę temu mogliśmy poczuć gorące słońce na twarzy i odsłoniętym ciele. Błękitne niebo dawało ukojenie i zachęcało do marzenia o dalekich podróżach, lenistwie na plaży oraz rejsach po ciepłych wodach. Dziś spacerując po parku, nasze stopy chowają się w kolorowych liściach, które opadły z drzew. Chowamy kark przed chłodem w wysokim kołnierzu lub w szaliku. Coraz częściej przy wychodzeniu z domu towarzyszy nam parasol. A już za moment w powietrzu pojawią się pierwsze płatki śniegu i wzory na szybach malowane mrozem.
Przyroda wciąż nas zaskakuje. Tyle zmian wokół! Kiedy pogoda dopisuje, jest kolorowo, pięknie, jak z bajki. Jednak są dni, kiedy nasza energia spada i jedyne, na co mamy ochotę, to zaszyć się w domu z kubkiem gorącej herbaty, opatulić kocem i zapalić świeczki zapachowe.
Gdzie szukać ukojenia, kiedy pogoda za oknem nie zachęca do wychodzenia? W jaki sposób zadbać o siebie w ten trudny czas?
- Dbałość o siebie
- Dbałość o ciało
Część z nas po upalnym lecie przygotowuje swoje ciało do zmian, które przynosi jesień. Korzystamy z ciepłych, relaksujących kąpieli, żeby ukoić umysł. Używamy peelingów do ciała i balsamów, żeby skóra była miękka, gładka, nawilżona, jędrna i przede wszystkim wzmocniona przed chłodnym, jesiennym i zimowym powietrzem. Zamieniamy lekkie kremy do rąk, na takie, które skutecznie ochronią cienką skórę przed chłodem i ją zregenerują. Podobnie z balsamami do ust i innymi kosmetykami pielęgnacyjnymi. Zmieniamy też obuwie i ubrania, pamiętamy o ciepłych skarpetach i rękawiczkach. Również nasza dieta zmienia się wraz z porą roku. Jemy dania bardziej sycące, z przyprawami, które rozgrzewają od środka. Na talerzach goszczą lokalne warzywa i owoce, a owocowe napary z dodatkiem miodu i cynamonu częściej towarzyszą nam podczas relaksu przy serialu lub książce. Wprowadzamy w życie rytuały, które dodają energii, relaksują i ogrzewają nasze ciała oraz myśli.
Rytuał masażu świecą
Jednym z rytuałów, który warto wprowadzić do codziennego życia jest masaż świecą. Oczywiście, znamy różnego rodzaju masaże i nawet czasem korzystamy z nich. Masaże klasyczne, relaksacyjne, gorącymi kamieniami a nawet masaż tajski i shiatsu, ale świecą? Być może będziemy zaskoczeni możliwością wykorzystania świec do zabiegów pielęgnacyjnych. Zapewne pojawi się też wiele pytań wokół tematu, jak choćby o to, czy podczas takiego masażu można się poparzyć i przede wszystkim, w jaki sposób taki masaż wykonać. Okazuje się, że masaż świecą jest łatwy, bardzo przyjemny i niezwykle relaksujący.
Oczywiście, na masaż świecą możemy wybrać się do profesjonalnego salonu masażu.
Masaż świecą możemy jednak z powodzeniem wykonać samodzielnie w domu. Możemy go wykonać na sobie, na przykład na dowolnie wybranej części ciała lub części ciała, która potrzebuje szczególnego zaopiekowania. Jeśli czujemy spięcie mięśni w którymś obszarze ciała, masaż świecą pomoże rozluźnić napięcie mięśni i uśnieży pojawiający się w tym miejscu ból.
Taki masaż z powodzeniem możemy wykonać swojemu partnerowi lub partnerce. Masaż świecą może służyć ukojeniu dyskomfortu odczuwanego w ciele, ale może być również wprowadzić intymną, romantyczną atmosferę i być początkiem gry wstępnej prowadzącej do przyjemnego, pełnego pieszczot wieczoru.
Świece do masażu
Różnorodność świec do masażu może pozytywnie zaskoczyć. Świece są różnej wielkości, zazwyczaj, w widocznych miejscach mają etykiety, na których widnieje skład produktu. Można spotkać świece do masażu zamknięte w metalowych pudełkach, ale również świece wypełniające ceramiczne dzbanuszki z charakterystycznym lejkiem do rozlewania płynnego wosku na skórze. Fani aromaterapii w ofertach sklepów odnajdą dla siebie świeczki zapachowe do masażu, które w swoim składzie mają olejki zapachowe.
Dobra świeca do masażu powinna być wykonana z naturalnych składników. W jej składzie nie powinna znajdować się parafina ani składniki ropopochodne. Im krótszy skład tym lepiej. Najczęściej spotykane świece do masażu mają w składzie wosk pszczeli lub roślinny, np. sojowy oraz naturalne olejki eteryczne nadające świecom do masażu przyjemny zapach.
Świece sojowe do masażu
Świece sojowe do masażu stały się jednym z najbardziej popularnych produktów wśród świec. Do popularności przyczynił się przede wszystkim skład świec sojowych. Większość dostępnych sojowych świec do masażu ma naturalne i ekologiczne składy. Z wyglądu świeca sojowa do masażu nie różni się od zwykłych, czystych świec sojowych. Zazwyczaj jest w podobnym, mlecznym kolorze. Różni się jednak składem, ma w sobie więcej oleju. Często dodawane jest do nich masło shea lub masło kakaowe, czasem dodawany jest wosk pszczeli. Pod wpływem ciepła wosk sojowy przyjmuje postać aksamitnego w dotyku olejku.
Zalety świecy sojowej do masażu
Świeca sojowa do masażu ma wiele zalet, które sprawiają, że jest wyjątkowa w użyciu:
- jest w pełni roślinna, czyli odpowiednia dla wegan – pod warunkiem, że nie ma w swoim składzie dodatku wosku pszczelego,
- nie brudzi – z łatwością można ją usunąć z różnych powierzchni, nie pozostawia po sobie śladów; nie musisz się baw o meble i ubrania
- ma łagodny zapach – nie przytłacza intensywnością zapachu, kompozycje stosowane w świecach są odpowiednio dobrane i zbilansowane, łagodnie rozchodzą się po ciele i pomieszczeniu
- jest długotrwała i wydajna – zapach świec sojowych zostaje na skórze i pomieszczeniu na długo po jej użyciu; palą się powoli, starczają na długi czas (są więc ekonomiczne i ekologiczne, bo nie musimy wciąż kupować nowych, a ich produkcja nie zanieczyszcza środowiska)
- jest zdrowa – podczas palenia nie wytwarzają składników toksycznych dla organizmu, nie szkodzą zdrowiu, nie powodują bólu głowy i nudności; poprawiają samopoczucie, dobrze wpływają na nastrój
- jest bezpieczna – nie można się nią poparzyć, wosk sojowy nagrzewa się maksymalnie do 60 stopni Celsjusza
- pielęgnuje skórę – nawilżają ją i odżywiają, sprawiają, że jest miękka i gładka.
Sposób użycia świecy sojowej do masażu w domu
Przed rozpoczęciem masażu świecą sojową warto przygotować swoje ciało do dalszej pielęgnacji.
- Jeśli lubisz kąpiele, zanurz się w wannie pełnej ciepłej wody i piany. Dodając ulubiony olejek zapachowy lub płyn do kąpieli, sprawisz, że kąpiel stanie się jeszcze przyjemniejsza. W trakcie kąpieli możesz wykonać masaż gąbką lub peeling do ciała, którymi rozgrzejesz skórę i złuszczysz martwy naskórek. Mięśnie pod wpływem ciepła, relaksującego zapachu i oddziaływania wody rozluźnią się, a skóra zrobi się miękka i gotowa na przyjęcie oleju zawartego w świecy.
- W trakcie kąpieli świeca może już spokojnie się palić. Wosk sojowy zacznie mięknąć i przyjmować płynną konsystencję, dzięki której masaż jest możliwy. A jeśli świeca sojowa ma w swoim składzie olejek zapachowy, aromat nada kąpieli relaksującego, rytualnego i przytulnego charakteru.
- Po zakończonej kąpieli, osusz delikatnie ciało ręcznikiem i zgaś świecę. Sprawdź, czy temperaturę wosku jest dla Ciebie odpowiednia. Jeśli wosk jest za ciepły, odczekaj chwilę, żeby obniżył swoją temperaturę. Ważne jest jednak, że wosk sojowy wciąż miał płynną konsystencję.
- Znajdź dla siebie wygodne i przyjemne miejsce, w którym wykonasz swój masaż. Wylej płynny wosk bezpośrednio na skórę lub zaaplikuj go na skórę za pomocą dłoni. Teraz możesz rozpocząć swój masaż.
- Masuj się wszędzie tam, gdzie tego potrzebujesz, rozprowadzając ciepły, płynny wosk na skórze. Jeśli masz na skórze skaleczenia lub rany, starannie je omijaj podczas masażu. Bądź dla siebie tu i teraz, w tym miejscu i czerp przyjemność z doświadczanej pieszczoty. Dbaj jednak, by wosk nie zastygał na skórze i nie tworzył skorupy. W trakcie masażu można dogrzewać wosk, aby był stale płynny.
- Rozpieść swoje zmysły i masuj się aż do wchłonięcia olejku. Po masażu bez obaw możesz założyć ubranie. Olejek ze świecy sojowej nie powinien brudzić odzieży, nie lepi się do skóry ani materiałów.
Masaż dobry na wszystko
Masaż świecą sojową ma wiele zalet. Rozluźnia i relaksuje, łagodzi dyskomfort, uśmierza ból i regeneruje skórę. Regularnie stosowany wzmacnia odporność skóry i organizmu. Warunkiem jest jednak dobry, naturalny skład produktu stosowanego do masażu.
Masaż z użyciem świecy sojowej sprawdzi się w wielu sytuacjach. Jeśli chcesz podarować sobie lub bliskiej osobie chwilą relaksu, spotkanie z ciepłym olejkiem otulającym skórę, może być dobrym rozwiązaniem. To również świetny pomysł na randkę. Wieczorny masaż z użyciem sojowej świecy do masażu może być początkiem niezapomnianych wspólnych chwil. Świeca sojowa do masażu lub voucher na masaż świecą sojową jest też wspaniałym pomysłem na prezent z okazji urodzin, imienin, a nawet na Gwiazdkę. Być może dla obdarowanej osoby stanie się pretekstem do uważniejszego zadbania o siebie w trudny, jesienny i zimowy czas.
Tagi: