Zapach pomarańczy jako ukojenie zmysłów. Poznaj właściwości.

Cytrusowe aromaty to bez wątpienia pobudzająca wersja aromaterapii. Świeży oraz orzeźwiający zapach, to ich niezaprzeczalny atut, który wyciąga całość względem subtelności i ciekawości odnośnie do przewlekających się nut słodkości i goryczy. Cudownie odprężający zapach, działa łagodząco na nasze zmysły i tworzy w naszym otoczeniu wyjątkową, ciepłą atmosferę, która kojarzy się nam się z komfortem przestrzeni domowej lub w szerzej interpretacji okresem przedświątecznym. Co ma nam do zaoferowania zapach pomarańczy z wyjątkiem pobudzenia i miłych, słonecznych skojarzeń? Zapraszamy do sprawdzenia naszego wpisu, gdzie poruszymy temat olejku pomarańczowego.

 

Świece sojowe o zapachu pomarańczy

 

Olejek pomarańczowy w świecach sojowych – Korzyści

 
 

Wyjątkowo orzeźwiające aromaty, to sposób na pobudzenie naszych zmysłów oraz w pewnym sensie pomysł na odświeżenie naszej przestrzeni. Całość względem zapachu potrafi przenieść nas do słonecznych i świeżych chwil z delikatnym słodkim oraz kwaśnym aromatem, który towarzyszy zapachom cytrusowym. Głównym elementem, który świadczy o korzyści aromatu tego olejku w naszej przestrzeni, jest jego odprężająco-pobudzający ton. Słodkość pomarańczy, przełamana jej delikatnie gorzką oraz kwaśną skórką, jest idealnym balansem, tworzącym to wyjątkowe połączenie, które wypełnia całą naszą przestrzeń w niepowtarzalny sposób.

Według badań obecność olejku pomarańczowego wspomaga walkę ze stanami depresyjnymi oraz łagodzi stany nerwowe i odpręża nasze mięśnie. Wyjątkowo nieuznana jeszcze moc aromaterapii, to jednak dla wielu osób ciekawa forma relaksu, która w bezpośrednim znaczeniu działa zbawiennie w momencie, gdy dobierzemy do jej praktykowania odpowiednio dobrany do swoich potrzeb aromat.

 
 

Aromaterapia w towarzystwie świecy sojowej

 
 

Fakt, że świeczka sojowa pali się i pachnie, możemy uznać za jej podstawową funkcję. Unoszący się zapach oraz wesoło tańczący płomyczek, to jednak coś więcej niż cieszący oko widok, który dociera również do naszego zmysłu węchu. Obecność świecy sojowej w naszym otoczeniu ma również inne zbawienne właściwości, a dodając do tego jeszcze wersję świecy o zapachu pomarańczowym, mamy w tym zestawieniu komplet odnoszący się do relaksu naszych zmysłów.

W przypadku naszego zestawienia i przykładu do urządzenia rytuału aromaterapii z dodatkiem aromatu pomarańczy proponujemy użycie naszego produktu w postaci świecy sojowej o zapachu pomarańczy i bergamotki. Jej słodki zapach w połączeniu z owocem klasyfikowanym jako połączenie gorzkiej pomarańczy (neroli) z cytryną, jest dokładnie tym, czego możemy się spodziewać po cytrusowej i bardzo intensywnej w zapachu aromaterapii.

 

Zapach pomarańczy a aromaterapia

 

Zapach pomarańczy, a ukojenie zmysłów

 

Wcześniej wspominana świeżość owocu pomarańczy, to nic innego, jak przepis na ciekawą formę relaksu, która działa na całe nasze ciało. Jego relaksujące właściwości wpływają bezpośrednio na stan naszego samopoczucia, co wprowadza nas w moment wyjątkowego odprężenia oraz ukojenia. Korzystając z zapachu pomarańczy, zapewniamy sobie kojącą oraz bardzo miłą w interpretacji formę relaksu.

 
 

Zapach pomarańczy raz na jakiś czas


Pomarańczowe aromaty potrafią zdziałać cuda. Żywy oraz wyrazisty aromat jest tym wyjątkowym i tym ciekawym połączeniem, które może zdziałać cuda względem naszego samopoczucia. Sprawdź całość we własnym otoczeniu i wypróbuj zbawienne działanie zapachu pomarańczy.

Wszystkiego dobrego
Manufaktura świec sojowych EMHO


Tagi: aromat cytrusowy,