Palo Santo — wyjątkowy zapach o ukrytej mocy

Zapachy i aromaty mają ogromny wpływ na nasze życie. Określony aromat jest w stanie wywołać określone emocje, a także pomóc się zrelaksować lub wyciszyć. Istnieją jednak drobni pomocnicy, którzy nie tylko potrafią stworzyć cudowną atmosferę w naszej przestrzeni, ale także oczyścić ją ze złej energii. Jednym z takich cudnych magicznych pomocników jest Palo Santo. Zapraszamy do przeczytania artykułu, w którym opowiadamy co nieco o tym niezwykłym drzewnym kadzidle.

Palo Santo — co, gdzie, jak?

Palo Santo jest hiszpańską nazwą drzewa Bursera graveolens. Drzewo to występuje naturalnie na terenach Ameryki Środkowej i Południowej. Najpopularniejsze tereny występowania to Meksyk, Kostaryka, Argentyna, Ekwador i Peru. Drzewo to jest szeroko używane w medycynie ludowej, przez co zyskało popularność także w Europie. Obecnie święte drzewo trafia do naszych domów w formie drewnianych słupków, które poprzez odpowiednie podpalenie i okadzanie roztaczają w naszych mieszkalnych wnętrzach charakterystyczny, delikatny zapach.

Palo Santo — w jaki sposób go używać?

Rytuał  jego palenia jest prosty w przeprowadzeniu, lecz ma swoje niezwykle istotne zasady. Aby okadzić pomieszczenie dymem z drzewa Palo Santo, należy podpalić koncówkę drewienka. Gdy drewienko zajmie się ogniem, należy zdmuchnąć płomień, a powstały dym zacznie okalać przestrzeń Twojego wnętrza. Krótkie, lecz intensywne palenie powinno w zupełności wystarczyć, dlatego jedno drewienko wystarczy na wielokrotne okadzanie pomieszczeń.

Właściwości magicznego drzewa

Palo Santo jest drzewem magicznym. Jego palenie pozwala oczyścić wnętrze ze wszechobecnych złych emocji, które przynieśliśmy do naszego domu czy mieszkania. Rytuał palenia pomaga także w harmonizowaniu ciała i umysłu podczas codziennych ćwiczeń, wykonywania medytacji lub praktykowania jogi. To magiczne drzewo to nie tylko towarzysz domowych aktywności fizycznych i duchowych. Kadzidło to posiada także ogromne właściwości zdrowotne. Dym z palonych drewienek wykazuje działanie antyseptyczne i przeciwzapalne. Oznacza to, że to kadzidło jest świetnym pomocnikiem dla organizmu w trakcie zmagań z takimi chorobami jak grypa. Palo Santo wykazuje również działanie przeciwgrzybicze i antywirusowe.

Święte drzewo pochodzące z Ameryki Środkowej, jakim jest Palo Santo, od kilku lat zyskuje w Europie ogromną popularność. Jest ono elementem domowych rytuałów, które polegają na oczyszczeniu wnętrza ze złej energii, ale także towarzyszem fizycznych aktywności. Dla wielu uduchowionych osób i wieloletnich mistyków medytacja bez tego kadzidła jest niekompletna. Drzewo Palo Santo to także świetny towarzysz wieczornego relaksu bądź praktykowania jogi. Delikatny zapach cienkich drewienek potrafi wprowadzić ciało w stan błogości i relaksu. To naturalne kadzidło świetnie wkomponuje się w klimat każdego wnętrza ze względu na aromat o współgrającym charakterze, którego siłę od lat znają mieszkańcy Ameryki Środkowej i Południowej.

Dziękujemy za przeczytanie naszego artykułu.  Zapraszamy również do sprawdzenia innych wpisów na naszym blogu.


Tagi: naturalne kadzidła,