Wegańskie świece sojowe to dobry wybór. Sprawdź, dlaczego.

Świece sojowe to ten dosłownie ciepły element każdego wnętrza. Ich obecność oraz dopasowanie do przestrzeni, pomaga się zrelaksować oraz odprężyć. Ich niesamowita struktura złożona z wyglądu oraz zapachu, wypełnia naszą strefę komfortu czymś, co dzieje się w tle, jednak wpływa bezpośrednio na nasze samopoczucie. Sprawdź, jakie są ich zalety oraz czy wegańskie świece sojowe, to produkty, które są w stanie spełnić Twoje potrzeby. Zapraszamy do sprawdzenia.

 

Wegańskie świece sojowe i ich zalety

 
 

Świece sojowe można powiedzieć, wbiły się szturmem na salony do wielu mieszkań oraz domów. Tak jak wcześniej wspominaliśmy o ich złożonej strukturze pod względem zapachu oraz wyglądu, tak zapomnieliśmy dodać, że zapachowe świece sojowe, potrafią tworzyć swój wyjątkowy i indywidualny klimat. Dostosuj zapach świecy do sytuacji. Delikatny kwiatowy aromat unoszący się w powietrzu, pozwoli Ci dopełnić atmosferę w zmysłową, zapachową mgiełkę, która nada powietrzu delikatności oraz miękkości. W odniesieniu do naszej oferty, taki efekt możesz otrzymać za pomocą świec takich jak na przykład świeca jaśminowa lub świeca o zapachu świeżego prania. Naddaj miękkości swojemu światu i otul swoje myśli kremową chmurką. Odrobina przyjemności i dodatku w postaci zapachu, jeszcze nikomu nie zaszkodziła.

Pamiętaj, aby palić świecę odpowiedzialnie – Sprawdź, jak palić świecę sojową.

 

Biodegradowalność świec sojowych

 

Jeżeli zastanawiasz się, dlaczego świece sojowe stały się tak popularne i w niespadającym trendzie zastępują na rynku świece parafinowe, to właśnie ta zaleta wszystko wyjaśni już w pierwszym zdaniu. Świece sojowe w przeciwieństwie do świec parafinowych są w pełni biodegradowalne. Wosk sojowy tworzy się bezpośrednio z oleju z nasion soi, co nadaje mu miano surowca naturalnego, pozbawionego chemicznych i sztucznych dodatków.

Dowiedz się więcej – Różnica pomiędzy woskiem sojowym a woskiem parafinowym.

 
 

Czas palenia świeczki sojowej to jej kolejny atut

 
 

Wydajność świec sojowych to temat, który krąży już chyba po każdym zakątku świata. Wszystko to, co o tym mówią, to prawda, bo wegańskie świece sojowe, posiadają dłuższą żywotność, a czas palenia, porównując świecę parafinową do sojowej, możemy być w przypadku tej drugiej nawet 2 razy dłuższy!

 
 

Świeczka sojowa nie wydziela szkodliwych substancji

 
 

Jeżeli coś posiada naturalny fundament, to w przeważającej części przypadków nie jest szkodliwe. Wszystko to, co dzieje się podczas procesu palenia świecy, opiera się na naturalnym wosku sojowym, który sam w sobie nie wydziela szkodliwych substancji, podczas procesu spalania.

 
 

Idealny nośnik zapachu

 

Wosk sojowy z których, jak sama nazwa wskazuje, wykonane są świece sojowe to idealna, bezzapachowa podstawa do zapachowych kompozycji. Tak jak wcześniej wspomnieliśmy w poprzednim punkcie – Idealny naturalny fundament, to świetny wybór względem całości zapachowej.

 

Tafla wosku i pełne wypalenie świecy

 

Odpowiednio dobrany i pielęgnowany knot pozwala na idealne wypalenie świecy sojowej. Oczywiście, taki efekt również możemy zaobserwować w przypadku świec z parafiny, jednak jeżeli sięgniesz pamięcią, jak wyglądają świece z parafiny z popularnych sklepów, które w sumie nie specjalizują się w świeczkach, to jak one wyglądały? My często spotykamy się z widokiem parafinowego kanału, który nie sięga krawędzi świecy, co wpływa na jej nieodpowiednie rozgrzanie i roztopienie wosku.

Dowiedz się trochę więcej o knotach – Ekologiczne knoty

 

Czyste palenie świeczki

 

To, że świeca nie kopci, zależy oczywiście, w dużej mierze od knota oraz od tego, czym jest powleczony, jednak to, co się w niej spala, również ma znaczenie. Wegańskie świece sojowe palą się w czysty oraz nieszkodliwy dla nas sposób.

 

Pozbądź się wosku sojowego z każdej powierzchni

 

Wosk to nie jest jednak woda, więc gdy zdarzy nam się go wylać, na niechcianą przez nas powierzchnie, to w przypadku wosku sojowego nie musimy się o niego mocno martwić. To jest kolejny atut przemawiający za wegańskimi świecami sojowymi i ich przewagą nad świecami z parafiny. Wystarczy nam woda + mydło i plama po naszym małym wypadku znika.

 

Poczuj świąteczny klimat o każdej porze

 

Niezależnie od tego, w którym momencie roku czytasz ten wpis, pamiętaj, że zawsze możesz sobie przekazać namiastkę świąt, w każdej chwili zapalając świeczkę zapachową. Bez wątpienia jest to element, który kojarzy się bardzo przyjemnie względem rozchodzącego się po mieszkaniu zapachu i ciepła oraz dodatkowo przywołuje bardzo miłe wspomnienia, dopełniając nasz rytuał relaksu. Sprawdź jakie to proste! W naszej ofercie znajdziesz „świąteczne świece” które są dostępne cały rok. Na przykład: Świeca sojowa KAWA CYNAMON – Kto nie kojarzy okresu świątecznego z zapachem aromatycznej kawy ze świątecznymi dodatkami? Rozgrzewająca i aromatyczna kawa to zawsze dobry pomysł na pobudzenie wszystkich naszych zmysłów oraz orzeźwiającej formy relaksu.

Nawiązując dalej do klimatu świątecznego – w naszej ofercie odnajdziesz również zapachy pomarańczy w naszej kompozycji zapachowej POMARAŃCZA BERGAMOTKA. Pomarańcza to owoc, w którego kwestii możemy pokusić się o określenie, że jest wyjątkowym symbolem świątecznej atmosfery. Pobudzający, cytrusowy zapach, to dopełnienie całości w sposób wyjątkowy i delikatny.

 

To tyle o wegańskich świeczkach sojowych…

Jak świat długi i szeroki, to tyle tam ludzi i tyle opinii, jednak relaks przy świecy, to forma spędzania czasu w bardzo dobrze sprawdzonym stylu. Dziękujemy za przeczytanie naszego wpisu. Zachęcamy do sprawdzenia całej naszej oferty oraz do miękkiego i ciepłego relaksu w towarzystwie tańczącego płomyczka.

Wszystkiego dobrego, życzy fabryka świeczek Emho

 


Tagi: