Wosk sojowy a wosk parafinowy

Jakie są różnice i który warto wybrać? Jeśli się wahasz to ten wpis jest właśnie dla Ciebie. Poznaj wady i zalety w zestawieniu wosk sojowy a wosk parafinowy.

Jest wiele różnic jak i powodów, dlaczego producenci świec jak i wosków do kominków stawiają na wosk sojowy. Czym się kierują i dlaczego? poniżej znajdziesz odpowiedzi na wszystkie pytania, które rozwieją wiele wątpliwości.

Co raz więcej marek decyduje się na produkcję świec oraz wosków do kominków właśnie z wosku sojowego, dzieje się tak nie bez powodu, biorąc pod uwagę porównanie tych dwóch składników, wybór jest bardzo prosty. Pomimo co raz większej świadomości odnośnie toksyczności parafiny, dalej na rynku znajdziemy wiele wyrobów wykonanych z tej szkodliwej substancji, dlatego warto poznać co kryje się za tymi woskami i dlaczego warto postawić jednak na świece sojowe. Poszerzenie świadomości oraz wiedzy na temat różnicy wosków jest bardzo ważna, ponieważ ma ogromny wpływ na środowisko oraz zdrowie.

Wosk sojowy – co to jest?

Wosk sojowy to naturalny utwardzony olej sojowy pozyskiwany z nasion soi. Jako zamiennik parafiny cieszy się co raz większą popularnością wśród osób robiących świadome zakupy.

Wosk sojowy – wady i zalety

Zalety:

Wady:

Wosk parafinowy – co to jest?

Parafina to bardzo popularny składnik zarówno w świecach, ale też w kosmetykach. Parafina to pochodna pozyskiwana przy destylacji ropy naftowej, dlatego jest to toksyczna substancja, mająca bardzo zły wpływ na nasze zdrowie jak i środowisko.

Wosk parafinowy – wady i zalety

Zalety:

Wady:

Czym się różnią świece sojowe od parafinowych?

Pomijając powyższe aspekty, porównując zalety oby wosków, ważnym aspektem jest również to, że świece sojowe wydzielają 90% mniej dwutlenku węgla podczas palenia i palą się znacznie dłużej niż świece wykonane z parafiny. Ważnym aspektem jest również dobre dobranie knota do świecy, aby w pełni wykorzystać potencjał świecy, dlatego warto kupować świece sojowe ze sprawdzonych źródeł. 

Jaki wosk wybrać?

Różnice pomiędzy woskiem sojowym a parafinowym są ogromne, zarówno dla środowiska, zdrowia, ale też i dla budżetu. Poznając wady oraz zalety, najlepszym wyborem w trosce o nasze zdrowie jak i środowisko jest wosk sojowy. Świece sojowe są droższe, jednak warto zwrócić uwagę na liczne zalety tego wosku i świadomie wybrać świece niezagrażającą zdrowiu.

Zobacz także: Kominek zapachowy. Moc zapachów


Tagi: zapachowa świeca sojowa,