Wosk naturalny to fundament dobrej świecy. Dlaczego?

 

Świece to dekoracja bardzo wielu pomieszczeń. Możemy je spotkać w wielu domach oraz miejscach. Niezależenie od ich przeznaczenia, gdzieś zawsze docelowo spodziewamy się po nich, że będą pięknie pachnieć i długo się palić. Jak to wygląda w praktyce i co odpowiada za zapach? Prawdopodobnie razem z pierwszą myślą można powiedzieć, że to ilość olejku zapachowego, który został dodany do świeczki wpływa w 100% na jej aromat, jednak jak to w życiu często bywa, nie wszystko jest takie proste jak nam się wydaje. Za zapach w bardzo dużym stopniu odpowiada wosk, a dlaczego tak jest i na co należy zwrócić uwagę, opiszemy w niniejszym artykule.

 

Wosk jako fundament dla zapachu

 

Rozprawki na temat zalet wosku sojowego i jego przewagi nad woskiem parafinowym, krążą już po każdym zakątku Internetu. Dlaczego tak jest? Podrzucamy kilka najważniejszych informacji:

Jeżeli chcesz dowiedzieć się więcej to sprawdź nasz artykuł: Wosk sojowy a wosk parafinowy

 

Dobry wosk sojowy a zapach świeczki – czy to ma jakiekolwiek znaczenie?

 

Dobry wosk sojowy to klucz do sukcesu pachnącej i aromatycznej świecy. Na rynku jest oczywiście bardzo szeroki wybór, który jest dostępny w różnych kształtach takich jak na przykład bryły, kuleczki czy płatki. Forma wosku tak szczerze nie ma większego znaczenia pod kątem samej jakości, jednak pod względem wygody samej pracy, zalecamy wybierać taką formę, na której będzie nam wygodnie tworzyć.

Powracając do jakości wosku i jego udziału w produkcji świec sojowych musimy wiedzieć przede wszystkim jaką wosk temperaturę topnienia oraz jaki procent zapachu może przyjąć.

Są to oczywiście bardzo okrojone informacje, ponieważ z wyjątkiem jakości wosku, musimy pamiętać, że receptura również ma ogromne znaczenia. Testuj, wąchaj i obserwuj, czy knot został dobrze dobrany do średnicy Twojej świecy, bo idealna roztopiona tafla wosku również ma znaczenie!

 

Wosk naturalny a temperatura topnienia  

 

W zależności od tego jakiego wosku używamy, to w pierwszej kolejności powinniśmy się dowiedzieć jaka jest jego temperatura topnienia. W przeważającej części, woski które są dostępne na rynku posiadają temperaturę topnienia w przedziale od 50 do 65 stopni Celsjusza i tu właśnie pojawia się ponownie wątek wygody naszej pracy. Jeżeli możemy coś zarekomendować, to delikatnie się powtórzymy, ale należy testować. Wszystko zależy od tego, jak opracujemy sobie schemat naszej pracy.

 

Podsumowanie – Wosk naturalny

 

Nie istnieje coś takiego jak najlepszy wosk sojowy na świecie. Każdy posiada inne kryteria pod kątem testowania i pracy. Stawiając się jednak na miejscu Użytkownika świecy musimy pamiętać jak ważny jest zapach i równomiernie spalanie. Oczywiście do przygotowanie dobrej świecy musimy pamiętać, że należy bardzo wiele czynników, ale jeżeli mówimy, że knot jest sercem świecy, to wosk jest mózgiem świecy, który odpowiada za bardzo wiele.

Bardzo dziękujemy za sprawdzenie naszego artykułu. Mamy nadzieję, że od teraz spojrzysz na wosk trochę inaczej.

Wszystkiego dobrego i pachnących chwil życzy
Manufaktura świec sojowych EMHO.


Tagi: