Zapach świeżego prania. Świeże i miękkie aromaty.

Przenieśmy się na chwilę w aromatyczną i miękką przestrzeń, która otula nas poczuciem bezpieczeństwa oraz koi nasze skołatane nerwy. Wszystko wokół nas jest świeże, pachnące i delikatne. Nic nie może zakłócić nam tego relaksującego rytuału, kiedy to kładziemy się do łóżka lub budzimy się w świeżej i aromatycznej pościeli. Czy taki zapach faktycznie jest dla człowieka czymś, co może pozytywnie wpłynąć na jego samopoczucie? Sprawdziliśmy to i przeanalizowaliśmy, czym faktycznie może pachnieć świeże pranie i jakie nuty zapachowe mogą działać na nas odprężająco. Zapraszamy do przeczytania naszego artykułu, gdzie wzięliśmy na warsztat zapach świeżego prania.

 
 

Czym tak właściwie pachnie świeże pranie?

 

Na wstępie podczas naszej analizy, musieliśmy przyjąć pewien punkt wyjścia do naszych przemyśleń i uwzględnić to, że bardzo często pierzemy w różnych płynach zapachowych, używamy różnych dodatkowych zmiękczaczy, kapsułek i tym podobnych akcesoriów do prania. Wykluczając jednak wszelkie zmienne i rozbudowaną ofertę rynku zapachowego, postawiliśmy na zapach, który bardzo wiele osób jest w stanie zdefiniować, jako zapach świeżej pościeli i ogólnie świeżego prania. Poniżej prezentujemy listę aromatów, które mogą odpowiadać za ten miękki i przyjemny zapach.

 

mydło a zapach świeżego prania

 

Mydło w zapachu świeżego prania

 

Chyba najbardziej oczywista i wyczuwalna nuta w zagadce zapachu świeżego prania. Obstawiamy, że ten punkt całej kompozycji klaruje się w wielu głowach podczas definiowania tego zapachu. Mydło w zapachu świeżego prania to ten jeden delikatny element, który możemy sobie wyobrazić na podstawie białej lub lekko kremowej kostki mydła. Zdajemy sobie sprawę, że to nic odkrywczego, jednak jego obecność podczas całej analizy musiała znaleźć swoje miejsce w naszym zestawieniu.

 
zapach jaśminu w świecach sojowych

 

Jaśminowe wspomnienie z kwiaciarni

 

Kolejnym punktem, który odwołuje się od zapachu świeżego prania, jest jaśmin. Jego szerokie grono sympatyków, wykreowało po części taki ogólny, nigdzie niezapisany oficjalnie pogląd na to, jak docelowo powinno pachnieć świeże i miękkie pranie. Zapach ten możemy kojarzyć dosłownie z kwiaciarni, gdzie jaśminowa woń, bardzo często przebija się ponad całą resztę kwiatowych zapachów.

 
 
kwiat piwonii zapach

 

Piękny i „mięsisty” kwiat piwonii

 

Pozostając przy temacie kwiatów i ich zapachów nie moglibyśmy pominąć piwonii. Jest to kwiat, który możemy spotkać w aż 30 różnych odmianach, które nieprzerwanie od momentu ich odkrycia „rywalizują” ze sobą względem uznania za tą najpiękniejszą wersję. Kwiat piwonii zwany również peonią to element, który bardzo często występuje w kompozycji świeżego prania.

 
jak pachnie piżmo

 

Jak pachnie piżmo i co to jest?

 

Zdajemy sobie sprawę, że w tym momencie możemy zniszczyć porządek w głowie wielu osób, ale popularne piżmo, stanowiące bardzo często kluczową nutę damskich perfum jest dosłownie wydzieliną okołoodbytniczną, którą wytwarza piżmowiec. Opisując czym, tak właściwie jest piżmowiec, możemy napisać, że jest to taka delikatnie podrasowana w wystające zęby sarna, która wydziela charakterystyczny zapach w celu oznaczenia swojego terytorium. Zapach piżma jest uznawany za jeden z najbardziej zmysłowych zapachów, jakie są znane człowiekowi. Oczywiście powyższy fakt jest tą najbardziej prostolinijną historią tego zapachu. Jego pozyskiwania ma wiele alternatyw, ale tym zajmiemy się w innej publikacji. W skrócie: zapach piżma to delikatny, balsamiczny aromat, który może odwoływać się jako jedna z nut zapachowych świeżego prania.

 
 
frezja zapach

 

Frezja jako kolejny możliwy kwiatek w zapachu świeżego prania

 
 

Kolejna nuta kwiatowa w naszym zestawieniu. Obrazując zapach frezji, możemy odwołać się do kwiatowego aromatu, który odnosi się w pewnym sensie do „typowego kwiatu”, który w naszym zestawieniu odnośnie do świeżego prania, również musiał znaleźć swoje miejsce.

 
 
zapach świeżego prania

 

Paczula. Czym ona tak właściwie pachnie?

 
 

Orientalna i świeża woń zamknięta w roślinie o nazwie paczula. Każdy element odnoszący się właśnie do tej rośliny jest zbawiennym element, który odnosi się do całkowitej harmonii tego stabilnego w wydźwięku zapachu.

 
świeże pranie - kaszmir

 

Kaszmir miękkość zapachu

 
 

Teraz czas na coś, co bezpośrednio może kojarzyć nam się z delikatnym zapachem świeżego prania, czyli kaszmir. Na pewno w większość osób potrafi skojarzyć ten zapach lub materiał z czymś wyjątkowym. Aksamitne odczucia mogą odwoływać się zarówno do samego materiału, jak i tego wyjątkowego zapachu, który świeżość i miękkość posiada już w swojej definicji. Wydaje nam się, że czystym sumieniem możemy powiedzieć, że jest to jeden z kluczowych zapachów w kategorii świeżość i miękkość.

 
 
kwiat bawełny a zapach świeżego prania

 

Bawełna

 
 

Delikatny i pudrowy aromat kwiatu bawełny to ostatni już w naszym zestawieniu możliwy fragment odnoszący się do wyjątkowego zapachu. Każdy element, który możemy wyciągnąć z tej pozycji, posiada jeden wspólny mianownik – miękkość. Niezależnie w jaki sposób nie podejdziemy do zdefiniowania tego zapachu, to gdzieś na końcu, za każdym razem możemy sobie wyciągnąć z jego całości ten jeden piękny punkt świeżej i czystej przestrzeni.

 
 

No dobra. To, czym jest ten zapach świeżego prania?


Wymienione wyżej możliwości to tylko potencjalne elementy, które mogą składać się na definicje zapachu świeżej pościeli lub świeżego prania. Dopuszczamy myśl, że każdy posiada swoją indywidualną interpretację i podobnie jak my potrafi określić ten zapach na wiele innych sposobów. Dowiedz się, jak to wyglądało u nas i sprawdź, jak pachnie nasza świeca sojowa o zapachu świeżego prania.
Bardzo dziękujemy za sprawdzenie naszego artykułu. Mamy nadzieję, że od teraz zapach świeżości i miękkości będzie posiadał w Twojej głowie wiele wyjątkowych definicji i możliwości.

Wszystkiego dobrego i pachnących chwil życzy
Manufaktura świec sojowych EMHO.


Tagi: